Kamp İpuçları

İlk kez kamp deneyimi yaşayanlar

İlk kez kamp deneyimi yaşayacaklara tavsiyemiz ekipman almamaları yönünde olacak. Arkadaştan ödünç alınmış çadır ve tulum iş görecektir. Kiralamayı da deneyebilirsiniz. Eğer kamp atma işinin size göre olmadığını düşünürseniz, boşuna para harcamamış olursunuz. Eğer bu iş tam benlikmiş derseniz, alışverişe o zaman başlayın deriz.

Solar Shower mucizesi

Kampta kullandığınız mutfak malzemelerini yıkamak için en uygun yöntem solar shower torbalarıdır. İnternet satış sitelerinden edinebilirsiniz. Biz N11’den aldık 29TL ödedik.

Kampta Bulaşık Yıkamak yada Duş Almak için muhteşem icat

1,5 lt lik suları dondurun!

Termal çanta kullanımı için, su şişelerini dondurup buzluğa atıp dondurduktan sonra içine koyabilirsiniz. Hem yiyeceklerinizi soğuk tutmaya yarar hem de temiz içme suyunuz yanınızda olur. 18 saat soğukluk geçerliliği var.

Decathlon Naylon Branda

Çadırlarınızı temiz tutmak için, altına naylon (branda) sermenizi tavsiye ederiz. İçini temizlemek içinse ters çevirip silkelemeniz yeterli olacaktır. Önceleri Kadıköy pasajından aldığımız tek kullanımlık brandaları kullanıyorduk. Ama daha sonra Naylon brandamızı Decathlon’dan aldık. Çamaşır makinasından soğuk su programında bile yıkanıyor çok kullanışlı. Hepsiburada gibi sanal mağazalarda daha uygun fiyata bulabilirsiniz.

Bizim kullandığımız: https://www.decathlon.com.tr/zemin-ortusu-2-m-x-25-m-id_1163704.html

Çocuklar için kazma, kürek şart

Eğer çocukla gideceksiniz yaşına uygun kazma, kürek, balta mutlaka yanınıza alın, ebeveynlerini özenip biz de yapmak istiyoruz diye tutturuyorlar bizden söylemesi.
Bahar aylarında başlayan ve yaz boyu devam eden, marketlerin kamp günlerini kaçırmayın. İyi indirimler yakalayabilirsiniz. (Migros, A101, Bim)

Küçük Watson şampuan kaplarını yağ kabı olarakta kullanabilirsiniz.

Şampuanlarınızı taşımak yerine yada küçük şampuanlar almak yerine Watson’dan aldığınız küçük şampaun/duş jeli kaplarını aynı zamanda sıvı yağ kabı yada bulaşık deterjanı kabı olarak da kullanabilirsiniz:)

Tek almak isterseniz: 9TL

https://www.watsons.com.tr/p/seyahat-seti-buyuk-6-parca-18278

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir